Kas par zobu higiēnu jāzina katrai grūtniecei

grūtniecei tiek veikta zobu izmeklēšana

Nenoliedzami grūtniecība ir viens no skaistākajiem sievietes dzīves posmiem. Tas ir pilns prieka, laimes, patīkamu emociju un arī dažādu pārdzīvojumu. Šajā dzīves periodā sieviete noteikti nedrīkstētu aizmirst par savu veselību. Zobu un mutes dobuma veselība ir to skaitā.

Ar padomu dalās Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība.

Grūtniecība “bojā” zobus

Pati grūtniecības iestāšanās zobus nebojā, taču to dara visi fizioloģiskie procesi, kuri notiek sievietes ķermenī. Hormonālas izmaiņas, toksikoze un ēšanas paradumu maiņa spēj ievērojami izmainīt sievietes mutes mikrofloru. Turklāt lielākā daļa vitamīnu un minerālvielu “tiek” bērnam, nevis pašai sievietei. Tas var izraisīt, piemēram, kalcija trūkumu un bojāt zobu un kaulu veselību.

Zobu higiēna

Pienācīga zobu higiēna ir svarīga gan pirms, gan pēc un arī grūtniecības laikā. Zobi ir jātīra vismaz divas reizes dienā, jāizmanto zobu diega un mutes skalojamais līdzeklis. Grūtniecēm īpaši uzmanīgi jātīra zobi un noteikti nevajadzētu aizmirst par vissīkākajām zobu spraugām.

Zobārsta un higiēnista apmeklēšana

Daudzas sievietes domā, ka grūtniecības laikā nevar labot zobus. Bet tā nav taisnība. Protams, vislabāk un mierīgāk būs to izdarīt jau pirms grūtniecības iestāšanās un esot stāvoklī apmeklēt zobārstu tikai profilaktiski. Taču gadījumos, ja grūtniecei ir radušās kādas problēmas, tās drīkst un vajag labot. Grūtniecības laikā drīkst taisīt rentgenu, uzliekot speciālu svina priekšautu, drīkst izmantot anestēziju mazākās devās, drīkst arī apmeklēt higiēnistu un veikt visas vajadzīgās zobu manipulācijas, izņemot zobu balināšanu. Vienīgie faktori, kas grūtniecei būtu jāņem vērā ir tas, ka vizīti vislabāk un ērtāk būs ieplānot otrā trimestra laikā, kā arī iepriekš ārsts būtu japabrīdina, kas esat gaidībās.

Nedrīkst lietot pretsāpju līdzekļus

Svarīgi zināt, ka grūtniece bez ārsta atļaujas nedrīkst lietot nekādus medikamentus. Tāpēc gadījumos, ja jūs gaidību laikā ir piemeklējušas zobu sāpes, noteikti vajadzētu doties pie ārsta un nekādā gadījumā nelietot pretsāpju medikamentus.

Related Post