Vai bērniem ir jāveic zobu higiēna?

bērns zobārsta apmeklējuma laikā

Jau no mazotnes katrs no mums atceras, ka ir ļoti rūpīgi jātīra zobi. Zobu kopšana ir viena no pirmajām lietām, ko vecāki iemāca savam bērnam, tieši tāpēc to atceras katrs cilvēks. Taču daudziem vienalga rodas jautājumi, vai zobu higiēnists tiešām ir nepieciešams arī bērniem. Mēs atradām visu ar to saistīto informāciju un esam gatavi padalīties ar jums!

Raksts tapis sadarbībā ar Dr. Jūlijas Katkevicās diennakts zobārstniecību (https://diennaktszobarstnieciba.lv/).

Kas ir higiēnists?

Lai saprastu higiēnists nozīmi, no sākuma ir jāsaprot, kas tas tāds īsti ir un ar ko viņš nodarbojas. Ārsts higiēnists ir speciālists, kurš veic profesionālu mutes un zobu higiēnu. 

Ikdienā ar parastu zobu birsti nav iespējams iztīrīt pilnīgi visas zobu spraugas un citas grūti sasniedzamas vietas. Rezultātā tur sakrājas zobu aplikums, kurš laika gaitā pārakmeņojas un pārvēršas par zobakmeni. Tas, savukārt, var kalpot par labvēlīgu vietu dažādiem mikroorganismiem un veicināt virkni dažādu saslimšanu un pat izraisīt zobu nozaudēšanu. Tieši tāpēc higiēnists apmeklējums ir tik svarīgs – bez tā palīdzības pilnvērtīgi uzturēt zobus veselīgus nav iespējams.

Vai higiēnistu ir ieteicams apmeklēt arī bērniem?

Jā! Ne tikai ir ieteicams, bet arī nepieciešams. Bērniem vienādi ātri bojājas gan kaula, gan piena zobi. Turklāt to bojāšanas ātrums var būt pat lielāks nekā pieaugušajiem. Ir jāņem vērā tas fakts, ka bērni ikdienā uzturā var lietot vairāk saldumus, kas paātrina zobu bojāšanos, turklāt nereti bērns pats nespēj pietiekami kvalitatīvi iztīrīt zobus. Tieši šis kalpo par iemeslu, kāpēc bērniem obligāti vismaz reizi sešos mēnešos ir jāapmeklē higiēnista kabinets.

Turklāt daudzas zobārstniecības, kurām ir noslēgts līgums ar NVD, piedāvā izdevīgākas cenas bērnu zobārstniecībai un bērnu mutes dobuma higiēnas pakalpojumiem. Tikai apmeklējot visus nepieciešamus ārstus, jūs nodrošināšot savam bērnam veselīgu smaidu!

Related Post