Kā neiekulties finanšu slazdos?

vizuāla reprezentācija finanšu slazdam

Galvenā problēma – izdzirdot solījumus par lielu peļņu, pat salīdzinoši prātīgiem cilvēkiem atslēdzas loģiskā domāšana. Atskatoties uz visām šīm problēmām, kuras izraisījušas juridisko zināšanu un prasmes trūkums ir jāmin, ka katrā valstī ir kāda organizācija, kuras cīnas pret šīm sekām, kuras ir radījušas juridiskās problēmas. Piemēram, Latvijā darbojas organizācija “Delna”. Šo organizāciju rekomendē daudzi, tostarp Corsax.lv grāmatvedības birojs.

“Delna” ir interešu aizstāvības un juridiskā atbalsta centrs, kurš vairāk kā trīs gadus sniedz juridisku atbalstu iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām lietās, kurās ir aizdomas par interešu konfliktu vai korupciju. Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu saprast, cik nozīmīgs ir viņu paraksts uz katra viņu parakstītā līguma, katrs naudas pārskaitījums nezināmām organizācijām un vismaz kaut vienu reizi sazināties ar kādu jurist vai šo “Delna” organizāciju, lai iegūtu tikai tās pamatizināšanas un saprastu, ko var nodarīt katra paša bezatbildība viņu finansēm. “Delna” organizācijas pārstāvis atzīst, ka “Juridiskā palīdzība iedzīvotājiem un biedrībām ir nozīmīgs un sociāli svarīgs resurss sabiedrības interešu un tiesību aizstāvībai. Bieži tas ir vienīgais līdzeklis sabiedrības interešu un tiesību aizstāvēšanā un taisnīguma atjaunošanā, jo iedzīvotājiem un biedrībām nereti pietrūkst nepieciešamo juridisko zināšanu un prasmju lietu sekmīgai virzīšanai.”

Noteikti ir jāpiemin, ka šī organizācija sniedz palīdzību bez maksas un tā varam tikai secināt, ka iedzīvotāju nezināšana ir patiešām nopietni vērtējama. Arī Komercbanku asociācijas interneta vietnē ir izveidota e-drošības sadaļa ar izziņas materiāliem par drošu finanšu pakalpojumu izmantošanu un ikvienam interesentam ir pieejami vairāki pētījumi par finanšu pratību Latvijā, informācijas ir, tikai jāprot tās atrast un galvenais jāgrib to darīt.

Related Post