Zobu kroņi, plombas, onlejas un inlejas – ko labāk izvēlēties?

zobs ar kroni

Bojāta zoba ārstēšanai ir vairākas atjaunošanas iespējas, lai iegūtu skaistu un veselīgu smaidu, tostarp plombēšana, onlejas, inlejas un kroņi. Katrs zoba atjaunošanas veids tiek izvēlēts pēc pacienta individuālās situācijas, novērtējot iespējas un zoba stāvokli.

Plomba ir visizplatītākā un pamata zobu atjaunošana. Kad zobu skāris kariess, veidojas mazs caurums, tā aizpildīšanai izmanto plombu, lai novērstu dobuma palielināšanos. Plombas var izgatavot no dažādiem materiāliem, piemēram, sudraba, zelta un kompozītmateriāla un tie ir pieejamākie, ātrākie un efektīvākie līdzekļi neliela zoba bojājuma samazināšanai un ārstēšanai.

Inlejas parasti ir nepieciešamas, ja zoba iekšpusē esošais dobums ir pārāk liels un pārāk dziļš. Atšķirībā no plombas, kurā telpas aizpildīšanai tiek izmantots kompozītmateriāls, kas prasa tikai vienu apmeklējumu, ar inleju laboratorijā tiek izgatavots ciets materiāla gabals (piemēram, porcelāns, keramika vai zelts), lai tas precīzi ietilptu tukšajā vietā. Atšķirībā no plombām, inleja noturas ievērojami ilgāk un ir arī estētiski pievilcīgāka.

Atšķirībā no plombām un inlejām, onlejas izmanto lielākas zoba daļas atjaunošanai. Vieta, ko pārklāj uzklājums, ietver vienu vai vairākas zoba vietas, savukārt inlejas un plombas nosedz zoba iekšpusi starp zobiem. Tāpat kā inlejas, arī onlejas tiek izgatavotas zobārstniecības laboratorijā, un tāpēc, lai pabeigtu restaurāciju, ir nepieciešams vairāk nekā viens pacienta apmeklējums. Tāpat kā ar inlejām, onlejas ir izturīgākas un labāk atbilst jūsu zobiem nekā kompozītmateriālu plombēšana. Onlejām nav jānoņem nozīmīga zobu struktūra, kā, piemēram, ar kroņiem.

Zobu kronis ir lielākā restaurācija no četrām, jo ​​nosedz visu zoba virsmu virs smaganu līnijas. Zobu kroņi ir nepieciešami, ja zobam ir būtiski bojājumi un ar dabīgo zoba struktūru vairs nepietiek, lai ikdienā varētu košļāt. Kroņus var izgatavot arī, lai nosegtu nelīdzenu virsmu vai estētiski uzlabotu smaidu. Pirmajā vizītē zobārsts sagatavos zobu, nepieciešamības gadījumā to noslīpējot, paņems nospiedumus un uzliks pagaidu kroni. Iegūstot jebkuru no restaurācijām, jāturpina ievērot pilnvērtīga mutes higiēna lai tie kalpotu pēc iespējas ilgāk. Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā plombu, onleju un zobu kroņu restaurācijas, lai ikvienam klientam sniegtu skaistu smaidu.

Related Post