Plastiskā ķirurģija pasaulē un Latvijā

Vēl viens no nepareizajiem priekšstatiem, kas izveidojies sabiedrībās ir tas, ka valda uzskats, ka Latvija nespēj konkurēt ar citām pasaules valstīm. Ir tieši pretēji – Latvija ir spējīga konkurēt un pat sasniegt labākus rezultātus. Tikai galvenais, kas nepieciešams ir pieredze, jo tieši šīs lietas dēļ mēs atpaliekam no citām pasaules valstīm. Tomēr Latvijas ķirurgi, piemēram, Dr. Jāņa Zaržecka un Tālivalža Krūmiņa plastiskās ķirurģijas klīnikā strādājošie (https://www.plasticsurgery.lv/), ir spējīgāki un labāki kā Skandināvu zemju ārsti.

Vienlīdz spēcīgi ar ASV ķirurgiem, bet tomēr līderi pasaulē ir Taizeme un Singapūra. Kā tad īsti noteic šo statistiku? Tas ir pavisam vienkārši – to vērtē operāciju skaits uz radušos komplikāciju skaitu. Kā izteicās pats Mārtiņš Kapickis, Latvija ir kā „bērns autiņbiksēs” pēc krūšu audzēja skaita un operāciju pieredzes. Tas ir tāpēc, ka Latvijā nav daudz sieviešu, kurām dzīves gaitā izveidojas šis ļaundabīgais audzējs, līdz ar to operāciju daudzums ir niecīgs un pieredzi bagātināt nevar, toties mums jāpriecājas, ka šī problēma nav tik izplatīta un Latvijas sievietes ir veselas.

Viennozīmīgi ir tas, ka nozare nevar attīstīties tikai tāpēc, ka nav pacientu, kuri grieztos pēc palīdzības. Tas arī veicina latviešu ķirurgu izceļošanu uz ārzemēm, lai bagātinātu savu pieredzi un atgrieztos Latvijā, lai palīdzētu tiem, kam tas patiešām nepieciešams. Daudzi arī uzskata to, ka Latvijā medicīnas tehnika ir daudz vecāka un ne tik laba kā ārzemēs, bet tā nav. Tādi paši klases mikroskopi un citas iekārtas, kādas sastopamas Latvijā, sastopamas arī Taizemē un Singapūrā. Latvijā 1980. gadu beigās izveidojās Latvijas Plastiskās Un Mikroķirurģijas Centrs, kuram šogad apritēja veseli 20 gadi. LPMC ir vienīgā vieta Latvijā, kur piešuj traumatiski zaudētas ķermeņa daļas, turklāt kvalificētu speciālistu palīdzība centrā ir pieejama jebkurā diennakts laikā.

LPMC ārsti veic visu veidu plastiskās ķirurģijas operācijas – estētiskajā, rekonstruktīvajā un plaukstas ķirurģijā. Ar centra plastikas ķirurgiem sadarbojas onkologi, sejas un žokļu ķirurgi, neiroķirurgi, ortopēdi, bērnu ķirurgi, apdegumu un apsaldējumu speciālisti. LPMC ārstu komandu veido enerģiski un jau pieredzes bagāti plastikas ķirurgi, kas papildinājuši zināšanas un praksi ASV, Singapūras, Norvēģijas, Vācijas un Austrijas klīnikās. Šis centrs arī ir iesaistījies Bērnu starptautiskajā aizsardzības akcijā un rīko īpašas dienas, kad bērni var arī griezties šajā centrā pēc palīdzības vai noderīgas informācijas.

Related Post