Kā notiek nodokļu konsultācijas?

nodokļu konsultants ar visiem saviem uzziņas materiāliem

Latvijas nodokļu sistēma nemitīgi mainās, līdz ar to mainās arī dažādi jautājumi grāmatvedības un nodokļu jomā. Lai nepalaistu garām neko svarīgu, nemitīgi ir jāseko līdzi šīm izmaiņām. Ja pašu spēkiem tas nav iespējams, var izmantot nodokļu konsultantu atbalstu, kuri palīdzēs izskaidrot tieši jūsu uzņēmuma jomai būtiskās izmaiņas.

Par ko var konsultēties?

Nodokļu konsultācijas pieejamas par visiem Latvijā maksājamajiem nodokļiem, no kuriem visbiežāk praksē rodas jautājumi par pievienotās vērtības nodokli, uzņēmumu ienākuma nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli, sociālo, nekustamā īpašuma un mikrouzņēmumu nodokli.

Konsultāciju ietvaros iespējams rast atbildes uz dažādiem jautājumiem par nodokļu plānošanu un izvērtēšanu, ietekmi konkrētos darījumos, nodokļu aprēķiniem, uzskaiti, atskaitēm, deklarācijām, kā arī darījumu pareizu noformēšanu, tiesiskajām attiecībām ar darbiniekiem, dažādiem iesniegumiem, dokumentiem utt.

Kā tas notiek?

Šobrīd lielākoties konsultācijas notiek attālināti, ar e-pasta vai citu mūsdienu saziņas līdzekļu palīdzību. Vispirms jums ir jāraksturo situācija, iespējams, jāsniedz ieskats dokumentos, kas saistīti ar konkrēto jautājumu. Pēc informācijas saņemšanas nodokļu konsultants sniegs atbildi un iespējamos risinājums. Tāpat arī konsultācijas gaitā var rasties dažādi papildu jautājumu, iespējams, arī Valsts ieņēmumu dienesta skaidrojums.

Jebkurā uzņēmumā ieteicams veikt nodokļu plānošanu, arī šajā procesā iespējams piesaistīt nodokļu konsultanta palīdzību. Te ir būtiski zināt ne tikai likumos skaidri pateikto, bet arī Valsts ieņēmumu dienesta skatījumu, līdzšinējo tiesu praksi. Zināšana palīdz izvairīties no iespējamiem konfliktiem nākotnē, tāpēc nodokļu konsultanta padomi būs vērtīgs ieguldījums nākotnē. Te gan der atcerēties, ka arī nodokļu plānošana nav kā brīnumlīdzeklis, kas ļaus uzņēmumam nemaksāt nodokļus vai maksāt tos ļoti maz. Jā, atsevišķos gadījumos iespējams panākt nodokļu samazinājumu likuma ietvaros, taču tas var būt arī tiešām mazs.

Kam tas noder? Nodokļu konsultācijas var būt noderīgas ikvienam – gan uzņēmuma grāmatvedim, gan vadītājam, gan finanšu direktoram un galu galā arī pašnodarbinātajam. Iespējams, tās nepieciešamas vien uz kādu konkrētu darījumu, lai pieņemtu pareizākus un gudrākus lēmumus, bet, iespējams, padoms un atbalsts var noderēt arī ikdienā, gudri plānojot uzņēmuma vai iestādes finanšu resursus. Tāpat arī konsultācijas var noderēt brīdī, kad jau “ūdens smeļas mutē”, kad Valsts ieņēmumu dienests piesakās uz auditu vai kontroli, vai arī draud kādi soda naudu uzrēķini. Ja būs iespējami risinājumi, konsultants tos atradīs.

Related Post